Zaznacz stronę

Cześć !

Nazywam się Darek Strączkowski. Zdrowie/Medycyna ortomolekularna wraz z ziołolecznictwem, medycyną holistyczną-kompleksowa jest moją pasją. Z wykształcenia jestem dietetykiem – ukończyłem studia w Londynie o specjalizacji pracy ze sportowcami oraz od kilku lat dietetyka na poziomie odżywiania osób chorych onkologicznie.

Osobiście doświadczyłem wielu diet, od weganizmu, wegetarianizmu, paleolityczną, ostatnie 2 lata restrykcyjny 100% witarianizm, postów na wodzie kilkudniowych oraz głodówek w celu oczyszczenia organizmu z pasożytów – obecnie powróciłem do diety ketogennej. Staram się doświadczać na sobie wszelkich skutków pozytywnych oraz negatywnych płynących z diet, stosując do tego medycynę ortomolekularną – uzupełniając braki niekompletnych produktów w mikro i makro elementy i obserwować organizm. Opieram wszystko co robię o wiedzę którą zdobyłem do tej pory oraz ucząc się każdego dnia od ludzi mądrzejszy (piśmiennictwo, artykuły niezrzeszonych instytutów – unikając prac naukowych kierowanych lub sponsorowanych przez koncerny farmakologiczne).

Zdaje sobie równocześnie w pełni sprawe z tego, że każdy organizm metabolizuje inaczej (70/30 przewaga ludzi metabolizujących zdecydownie szybciej i korzystniej węglowodany – należy poznać własny organizm jakim typem metabolicznym jest Twój organizm oraz nasz słynny gen 19.) mimo wszystko daje mi to doświadczenie oraz praktykę w określaniu dolegliwości, jakie mogą występować u innych osób.
DLATEGO DIETETYKA JEST TAK INDYWIDUALNIE PROWADZONĄ DZIEDZINĄ oraz kontrolowaną w Anglii przez Health & Care Professions Council (HCPC) – ze względu na ryzyko.

Prowadzę również podopiecznych jako trener personalny.
Zdrowie zawsze bedzie na 1 miejscu… dalej można myśleć o sylwetce i wszystkim co wiąże się bezpośrednio z naszym ciałem. Główne założenie z którego zawsze wychodzę to: ZDROWIE fizyczne i duchowe musi być do siebie bardzo zbliżone. Należy dbać o sferę mentalną, regenerację oraz fizyczną w równym stopniu nie zaniedbujac żadnej z nich. Z doświadczenia wiem, ze wszelkie dysproporcje na linii tych trzech sfer będą prędzej czy później skutkować problemami.

Dęby czy sekwoje nie rosną na kilku słabych korzeniach… tak samo jest ze ZDROWIEM człowieka.
BALANS MENTALNY – jako nasze centrum,
REGENERACJA – sen – odpowiednie warunki (chłodna, odpowiednio ciemna sypialnia, bez urządzeń typu telefon lub TV/Wi-Fi) obniżony stres, odpowiedni ludzie w naszym życiu, wiecej endorfin oraz serotoniny wraz z odpowiednim stężeniem melatoniny bez problemu z zasypianiem)
BALANS FIZYCZNY – jako nasz najlepszy przyjaciel dzięki któremu możemy doświadczać i kreować życie własne i innych.
Bez wyżej wymienionych założeń nie mógłbym być tu gdzie jestem i robić tego co jest moją pasją czyli Zdrowie Kompleksowe.
Balans w wyścigu szczurów do którego dołączyliśmy od wczesnych lat naszego dzieciństwa sprawił, że zatraciliśmy zdolność czerpania szczęścia z małych rzeczy oraz okazywania wdzięczności za to co mamy – a to wszystko kosztem ZDROWIA.
Podczas kilku lat poznałem dziesiątki/setki osób które nie mogły uporać się z problemami tj: utrata wagi, brak samodyscypliny, brak balansu, wiedza niekompletna, chęci i zapał na kilka tygodni lub krótkotrwałe momenty motywacji… w tym wszystkim brakowało GŁOWY.

ZDROWE podejście jest ZDROWIEM.
Każdy zainteresowany konsultacjami lub współpracą po więcej informacji może skontaktować się bezpośrednio przez: Facebook / Instagram / email / nr tel.
FB: Darek Strączkowski
INSTAGRAM: Instagram Darek
email: darek.straczkowski@gmail.com
nr tel: +48 576 650 932

Pozdrawiam

Darek Strączkowski