Wybierz Strona

Emocje masz kontrolować!

Emocje masz kontrolować!

 Jedną z głównych przyczyn popełnianych błędów jest – emocjonalność. Gracz/Trader/Biznesmen ogólnie człowiek powinien chłodno i strategicznie być przygotowanym na ewentualne scenariusze, jakie mogą się wydarzyć.

Jednak aby ułożyć plan, trzeba wiedzieć – czego chcemy… Aby już nie dzielić zapałki na jeszcze mniejsze części, przejdę do rzeczy.
Dlaczego tak się dzieje ?
Jednym z powodów jest to, że bycie emocjonalnym jest o wiele łatwiejsze niż bycie racjonalnym.

Wytrenowałem siebie, aby nie reagować z automatu, nie kopiuje ruchów i zachowań innych ludzi, nie podążam za tłumem. Zamiast tego kiedy mam zadanie do wykonania jestem pozbawiony emocji, obserwuje samego siebie, a dopiero wtedy podejmuje decyzje, zgodną z moją strategią, jaką wcześniej zaplanowałem.
Wiem, że emocje są super, jednak nie mogę dopuścić, aby emocje rządziły mną. To ja zarządzam, kontroluję, by osiągnąć, zamierzony cel. Nie tracę kontroli, dyscyplina, a nie motywacja, która daje chwilową chęć.

Kolejnym tematem, jaki przyszedł mi do głowy jest nasza reakcja kiedy mamy zadanie do wykonania.

Jeśli masz zadanie do wykonania, to traktujesz to jako zagrożenie albo wyzwanie. Rezultat w pierwszym przypadku będzie następujący: hormon stresu (kortyzol) może cię sparaliżować lub co gorsze jeśli postanowisz wykonać dane zadanie, może to skutkować stratą lub źle wykonanym zadaniem w zależności, co masz do zrealizowania. W drugim przypadku jeśli zadanie, jakie masz do wykonania będzie dla Ciebie, wyzwaniem to dostarczysz, dla swojego mózgu dopaminę, czyli hormon szczęścia.

Jak sądzisz, co jest lepsze kortyzol czy dopamina ?

 Post będzie kontynuowany, muszę zebrać swoje myśli 😉

O autorze

Dawid Tkacz

Zanim napiszę coś o sobie chciałbym podziękować za odwiedzenie mojej strony internetowej, na której dzielę się informacjami, jakie sam opracowałem lub znalazłem w internecie i uważam, że mogą się komuś przydać ;-) czytaj więcej

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowszy film

Ładuję...

Ostatnie komentarze