Zaznacz stronę

Cześć Wszystkim, dziś będzie trochę o diecie warzywno- owocowej lub inaczej mówiąc poście Ewy Dąbrowskiej.
Dla mnie ten post jest cudem życia, dzięki niemu odzyskałam zdrowie i jestem dziś z Wami. Agata VitaProgress 💚
🍏🍎O diecie warzywno- owocowej coraz więcej się mówi i wciąż powiększa się grono jej zwolenników, którzy przekonali się o jej dobrodziejstwie. O tym , że ja jestem w niej zakochana chyba nie muszę już pisać 😊.
Zdarzają się również sceptycy, którzy zastanawiają się jak to możliwe, że jedząc codziennie warzywa i owoce można w ogóle przeżyć nie mówiąc już o uzdrowieniu.
Odpowiedź jest prosta. Gdzie kryje się tajemnica skuteczności tej diety?
To nie same produkty leczą. Prawdziwie, fenomenalne, samoleczące mechanizmy organizmu uruchamia bardzo niska kaloryczność diety. Działa ona podobnie jak post. Od tysięcy lat ludzie intuicyjnie widzą, że czasowe ograniczenie ilości pożywienia potrafi przywrócić zdrowie. Analogiczne mechanizmy obserwujemy w świecie zwierząt, które w przypadku choroby przestają jeść, co zwykle prowadzi do wyzdrowienia.
Dlaczego chorujemy…?
Okazało się, że choroby są w dużej mierze zależne od naszej diety i żywienie ma o wiele większe znaczenie dla zdrowia, niż dotąd myśleliśmy.
Żywność może bo wiem zmienić aktywność genów. To właśnie na tym elementarnym poziomie dochodzi do zaburzeń, które są przyczyną chorób.
Geny sterują całym naszym organizmem, ale my, przez nasz sposób żywienia, wysyłamy im różnego rodzaju ” instrukcje”.
Warunkuje one rozmaite reakcje komórek:
od zwiększonego ich podziału, przez produkcję białek, niekiedy nawet zapalnych, aż po regenerację tkanek. Okazuje się przy, tym że nie tylko pożywienie ma takiego rodzaju właściwości. Na działanie genów ma wpływ dużo więcej czynników: aktywność fizyczna, stan psychicznym, a nawet nasze myśli i czy duchowość.
Jaki wpływ ma dieta…?
Na szczególną uwagę zasługuje wpływ ograniczenia kalorii w diecie ( bez ryzyka niedożywienia) na procesy leczenia na poziomie komórkowym.
Okazało się , że diety o niskiej kaloryczności spowalniają starzenie się oraz opóźniają procesy zwyrodnieniowe związane z wiekiem.
💚 Stosowanie takich diet owocuje wydłużeniem życia w zdrowiu. 💚
Przykładem diety o bardzo niskiej kaloryczności jest właśnie dietą warzywno- owocowa. Dostarcza ona zaledwie 800 kcal dziennie, co jest równoznaczne z obniżeniem dowozu kalorii o 60% w stosunku do normalnego żywienia. Na tym opiera się fenomen. Niska kaloryczność przywraca zdrowie na poziomie genów, usuwając przyczynę chorób współczesnej cywilizacji. Dieta warzywno- owocowa jest ratunkiem dla naszych genów w obliczu całej przetworzone żywności. Trwała zmiana sposobu odżywiania się może przywrócić nam utracone zdrowie na poziomie genów.
💚Wskazaniem do przeprowadzania kuracji są niemal wszystkie choroby, ale także chęć poprawy jakości życia u ludzi zdrowych: oczyszczenie organizmu z toksyn, przywrócenia sprawności pamięci, lepszy sen, wyższa odporność, płodność. 💚
Uważam, że dieta warzywno- owocową warto wypróbować w każdej chorobie, jeśli tylko nie ma przeciwwskazań. Nie należy się obawiać restrykcji w sposobie odżywiania się, bo nie jest to przecież dieta na całe życie, ale jedynie okresowa kuracja, którą da się przeprowadzić w dowolny sposób. Można być na diecie warzywno- owocowej jeden dzień w tygodniu lub jeden dzień w miesiącu, można być na diecie dwa tygodnie, a przy poważnych chorobach przez dłuższy czas, np 4 lub nawet 6 tygodni, o ile mamy rezerwy tłuszczowe.
Dzisiaj wiemy, że post wiąże się z tzn. Odżywianiem wewnętrznym. Ponieważ dietą dostarcza małe ilości glukozy, niezbędnej dla mózgu i serca, następuje przestrojenie przemian- włącza się odżywianie wewnętrzne, które polega na zmianie własnych, często zwyrodniałych tkanek na glukozę, A także na regeneracji tkanek zdrowych. W trakcie kuracji spontanicznie wyłącza się ośrodek głodu, który znajduje się w mózgu. W przypadku zwiększenia kaloryczności diety, np przez dodatek słodkich owoców lub pokarmów innych niż warzywa, dochodzi do przerwania postu i nie uzyskuje się zadowalających efektów leczenia. Stan taki można łatwo rozpoznać, gdyż pojawia się wówczas uczucie głodu, które nie towarzyszy nam w czasie prawidłowo prowadzonej kuracji. Wiemy wtedy, że nie jest to post leczniczy, ale żywienie wyniszczające , które należy przerwać i ponownie wprowadzić zdrowe, pełnowartościowe potrawy.
W następnym poście napiszę o warzywach i owocach dozwolonych podczas kuracji. Napiszę również dlaczego warto zrobić test na nietolerancje pokarmowe, wykrywający we krwi obecność przeciwciał klasy IgG przeciw niektórym pokarmom , które które u ludzi zdrowych nie powinny się pojawiać. Dodatkowo przedstawię wam metody wyjścia z postu 🍏🍒🥕.

Miłego i spokojnego dnia życzy cały zespół VitaProgress 🙏🌞.

FB: Darek Strączkowski
INSTAGRAM: Instagram Darek 
email: darek.straczkowski@gmail.com
nr tel: +48 576 650 932